Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
545 postów 2715 komentarzy

Asymetryczna symetria w Przyrodzie

waldemar.m - Fizyka dla tych, którzy chcą zrozumieć! Polityka dla tych, którzy zrozumieli!

Ukraina tonie w śmieciach!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli po kim i dla kogo bije dzwon!

Wszyscy napewno zauważyli, że radykalnie zmieniła się moja aktywność pisania i publikowania tekstów na temat tego o czym myślę, tego czym się zajmuję oraz tego co można byłoby nazwać moimi planami.

 

Ja po prostu skoncentrowałem się na ukraińskich śmieciach i staram się wpłynąć radykalnie na poprawienie sytuacji w sferze postępowania z odpadami komunalnymi, a właściwie ze śmieciami.

 

Pytacie czym się różnią odpady komunalne od śmieci?

 

Wszystko to, czego my spożywacze pozbywamy się z naszego gospodarstwa, to odpady. Ale część tych odpadów to surowce wtórne, lub przedmioty nadające się do ponownego wykorzystania, a część to śmieci, czyli zmieszane odpady zabrudnione frakcją organiczną.

 

Ukraina tonie właśnie w takich śmieciach, czyli mieszaninie różnych frakcji.

 

Jest dwa powody takiej sytuacji:

 

1. Śmieci naokoło nas, dlatego, że śmieci w naszych głowach.

 

2. Śmieci naokoło nas, dlatego że tak jest wygodnie decydentom na wszystkich szczeblach władzy.

 

Coraz więcej Ukraińców mówi o tym, że władza nic nie robi, żeby dobić się poprawy w tej sferze.

 

To byłoby smutne, gdyby to było prawdą! Ale tak nie jest.

 

Jeżeli rząd za zgodą Prezydenta jeszcze raz podwyższy ceny na gaz, energię elektryczną, wodę, ciepło dla mieszkańców i lekarstwa, to ... ilość "produkowanych" w Ukrainie śmieci zmniejszy się radykalnie.

 

Już dzisiaj obroty w sklepach i na bazarach spadły minimu w 5 razy, a to oznacza, że ilość śmieci zmniejszyła się proporcjonalnie.

 

Dziesiątki lat mówi się o inwestycjach w tej sferze, ale nie robi się niczego, oprócz tworzenia nowych poligonów twardych odpadów komunalnych.

 

Za ostatnie 25 lat ludność Ukrainy zmniejszyła się minimum na 6 mln osób (z 52 do 46 mln). Jednak taka statystyka nie musi oznaczać prawdy, gdyż władza robi spis zwierzyny, ale tylko czteronożnej. 

KOMENTARZE

 • " Śmieci naokoło nas, dlatego, że śmieci w naszych głowach."
  "Jeżeli rząd za zgodą Prezydenta jeszcze raz podwyższy ceny na gaz, energię elektryczną, wodę, ciepło dla mieszkańców i lekarstwa, to ... ilość "produkowanych" w Ukrainie śmieci zmniejszy się radykalnie."/Waldemar M./

  Z całą pewnością ilość śmieci zmniejszy się wtedy radykalnie, ponieważ zmarli już nie "produkują" odpadów.

  "Za ostatnie 25 lat ludność Ukrainy zmniejszyła się minimum na 6 mln osób (z 52 do 46 mln). Jednak taka statystyka nie musi oznaczać prawdy, gdyż władza robi spis zwierzyny, ale tylko czteronożnej." /Waldemar M./

  W ciągu ostatnich 25 lat ludność zmniejszyła się o 6 mln, czyli ludziom zdecydowanie lepiej żyło się w komunizmie/socjalizmie. Zastanawia mnie, czy przed 25 laty na Ukrainie produkowana była ta sama ilość śmieci? Uważam, że i śmieci było wtedy mniej. Góry odpadów, w tym głównie plastikowych toreb i plastikowych opakowań, są wstydliwym symbolem zachodniego kapitalizmu. W czasach socjalizmu w Polsce opakowania były głównie z tektury i papieru. W sklepach używano szary papier do pakowania wyrobów mięsnych, serów, a nawet twardej, krojonej nożem, marmolady. Papier toaletowy był szary i wyglądał nieatrakcyjnie. Wszystko produkowane u nas wydawało się szarością w porównaniu z Zachodem. Zostaliśmy ukarani za nasz snobizm i głupotę. Dzisiaj w kalifornijskich supermarketach znajduję papier toaletowy, który dziwnie przypomina ten polskich z czasów PRL-u. Cena szarego papieru toaletowego przekracza niemalże dwukrotnie cenę tego białego i tego w kwiatki, i tego perfumowanego w kwiatki- którego nikt nie chce. Szary papier, w szarym nie rzucającym się w oczy opakowaniu, na którym można przeczytać, że nie jest groźny dla środowiska naturalnego i nie jest groźny dla ludzkiej skóry, ponieważ do jego produkcji nie użyto dużych ilości wybielacza. Polacy mądrzeją po szkodzie, a wtedy jest już za późno. Nie wiem, jak to jest z Ukraińcami.

  Czy rząd Ukrainy uwzględnił w swoich statystykach zwiększenie populacji szczurów, myszy i prusaków? Wszystkie te gatunki ("weedy species") dysponują co najmniej czterema nogami.


  "Ja po prostu skoncentrowałem się na ukraińskich śmieciach i staram się wpłynąć radykalnie na poprawienie sytuacji w sferze postępowania z odpadami komunalnymi, a właściwie ze śmieciami."/Waldemar M./

  Jest to cel godny pochwały i niewątpliwie wymaga koncentracji.
  5*
 • @AgnieszkaS 01:51:22
  On nie tylko wymaga koncentracji, której mi nigdy nie brakowało. On wymaga szczęścia, a pierwszy test tego szczęścia będzie miał miejsce w najbliższy poniedziałek lub we wtorek.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031